Střešní taška Tondach Bobrovka

Taška Bobrovka patří k historicky nejstarším a nejvýznamnějším krytinám firmy TONDACH

Máte zájem o toto zboží? ...

E-SHOP

Střešní taška Bobrovka

Pokud sázíte na klasiku, těžko byste hledali tradičnější krytinu, než je režná bobrovka Tondach. Jedná se o unikátní historický typ střešní krytiny, který se dá ukládat jak na řídké, tak na husté laťování a vytváří tak buď šupinatý nebo korunový vzor. Díky svému tvaru dokonale vykryje i takzvaná volská oka, světlíky, nebo oblé střešní konstrukce. Je oblíbeným a efektním řešením pro domy, které se nacházejí v památkových zónách, nebo dokonce památkou jsou.

Charakteristika režné pálené bobrovky Tondach

Bobrovka je klasická historická krytina, která je však specifickou svou poměrně vysokou hmotností na metr čtvereční. Řadí se tedy k těžkým krytinám. Na 1 m2 spotřebujete 36 kusů střešních tašek o šířce 180 mm a délce 380 mm. Další specifikum této pálené tašky je způsob pokládky. Bobrovka nemá klasické drážky a díky tomu se skvěle hodí pro oblé konstrukce, nároží, úžlabí, vikýře a podobně. 

Pokládka tašky bobrovky

Jak už bylo napsáno, jedná se o historický typ střešní krytiny, který je vhodný i pro atypické střechy a historické střešní konstrukce (volská oka, věžičky…). Minimální sklon pokládky střešních tašek bobrovka je 30 stupňů. Pokud se rozhodnete pro korunový vzor, pak začíná bezpečný sklon až okolo 40 stupňů. Běžný český typ střešní tašky bobrovky má rozměry 18 x 38 cm a ukládá se buď šupinovým nebo korunovým vzorem. Protože bobrovka nemá drážky, je nutné ji upevnit pomocí příchytek. V kombinaci s kvalitním oplechováním se jedná o skvělou a trvanlivou krytinu, která s vámi přečká věky.

Nezávazná poptávka

* takto označená pole jsou povinná