Nezapomeňte na pravidelnou roční kontrolu střechy!

Žádná střecha se neobejde bez pozornosti majitele. Jednorázová roční kontrola by se měla provádět právě teď před zimou.

Ne každý je ale ochoten si na kontrolu střechy pozvat odbornou firmu. Co když třeba nic nenajde, tak proč zbytečně platit? Často se tak na střechu vypraví sám majitel. Pokud je v dobré fyzické kondici a hlavně, když je možný bezpečný přístup na střechu (tj. pevný žebřík s přesahem alespoň 1,1 m nad okapní hranou) a zejména bezpečný pohyb po střeše, tak to není žádný problém.

Nepleťte si ale bezpečný pohyb po střeše se zajištěním pomocí lana omotaného kolem pasu a na druhém konci přivázaného třeba ke komínu! Optimální stupeň bezpečnosti práce na střeše poskytne teprve vhodná kombinace výstupního okna s bezpečnostním hákem, na který lze připoutat lano s karabinou. Teprve pak může majitel oblečený do speciálního postroje vystoupit na střechu.

Pokud si spočítáte, kolik by toto zajištění stálo a kolikrát za rok ho použijete, tak zjistíte, že přece jen se vyplatí si na důkladnou prohlídku šikmé střechy pozvat odbornou firmu. Klid pod střechou, během běsnění venkovních živlů, za to jistě stojí.