Jezero na střeše NE

Otázka:

Jezero na střeše NE

V souvislosti se suchem se stále hlasitěji mluví o nutnosti zadržování dešťovky. Případ z obrázku ale rozhodně není správným řešením! Signalizuje nefunkční střešní vpusť, tedy poruchu střechy.

Ze školních let si jistě každý pamatuje, že litr vody váží kilogram. Střešní jezero na obrázku nemá bezvýznamný objem, a tak svou váhou výrazně zatěžuje střešní konstrukci. A což teprve v případě řady deštivých dnů, kdy voda nestačí vysýchat a jezero se rozšíří na celou plochu střechy!

Ani vysušení sluncem není bez rizika. Voda sice zmizí, jenže na povrchu krytiny ulpí mikroorganismy z odpařené stojaté vody. Krytina kvůli nim rychleji degraduje a její životnost se zkracuje.

Aby k podobným situacím nedocházelo, vyžadují ploché střechy občasnou kontrolu, včetně vyčištění vpustí. Pokud i přes zodpovědný přístup k poruše odtoku vody přece jen dojde, pak jedinou pojistkou je kvalitně provedená plochá střecha. Jen kvalitní materiály jsou schopny odolat neplánovaně vytvořenému jezeru a zabránit dalším škodám.

Kvalitní materiály pro ploché střechy najdete v naší nabídce. Všech 20 poboček PRVNÍ CHODSKÉ, s.r.o., je pro Vás otevřeno a připraveno poradit jak podnikatelům, tak i koncovým spotřebitelům.