Zima se blíží, vybavte svůj dům tepelnou izolací

Otázka:

Zima se blíží, vybavte svůj dům tepelnou izolací

Otázka:

Zima se blíží, vybavte svůj dům tepelnou izolací

Co dělat, aby vám zima nevlezla i do peněženky? Jednoznačně zateplit! Dodáváme tepelnou izolaci pro střechy i fasády a jsme schopni nabídnout také další typy tepelných izolací. Nedovolte mrazu, aby vám přepočítal domácí pokladnu a zamezte tepelným ztrátám pomocí kvalitních izolačních materiálů s dlouhou životností. 

 

 Tepelná izolace

Jakou tepelnou izolaci vybrat?

Vhodný výběr tepelné izolace záleží nejen na tom, zda máte plochou, pultovou nebo šikmou střechu. V potaz musíte vzít také očekávanou energetickou náročnost budovy (Jedná se o běžný dům? Stavíte dům nízkoenergetický nebo dokonce pasivní?) a skutečnost, zda bude podkrovní místnost obyvatelná či nikoliv. 

Na trhu je celá řada materiálů. Sáhněte po těch ověřených!

Najdete je v naší nabídce. Na výběr máte jak přírodní materiály, tak materiály umělé a syntetické. Nezapomínejte ale ani na nutnost parozábran a folií! I ty u nás můžete pořídit, tak je připište ná nákupní seznam. 

U klasických krovů je třeba eliminovat tepelné mosty dvojí izolací!

Mezikrokevní izolace nestačí! Krokve totiž samy o sobě vytvářejí tepelný most a ten je třeba přerušit dostatečnou vrstvou podkrokevní tepelné izolace. Pokud se bojíte, že vám dodatečná tepelná izolace v interiéru ubere místo, sáhněte po nadkrokevní izolaci, která je modernějším řešením zateplení střech. Skladba krovu se ale změní, proto je toto řešení ekonomické spíše u nových střech, než při dodatečném zateplení. 

Dbejte na dodržení technologických postupů!

Pokud poskládáte souvrství špatně, nebo vám budou chybět ve střeše hydroizolační prvky, může se tepelná izolace brzy poničit. Typickou chybou je nevhodně umístěná parozábrana, porušení parozábrany hřebíky, nebo sublimace polystyrenu u plochých střech, na které je ukládána asfaltová krytina za použití tepla. 

Neobydlená podkroví nechte dýchat.

Izolujte ale strop posledního obytného patra a nezapomeňte také na tepelně izolační dveře na půdu. Jedině tak zamezíte nechtěným tepelným ztrátám, které by vám zbytečně udělaly díru do vašeho rozpočtu.