CNC vyřezávané krovy

Jedná se o klasické tesařské konstrukce z masivního dřeva (vazby), vyrobených na moderním obráběcím centru. Konstrukce je po zaměření na...

Máte zájem o toto zboží? ...

Poptat produkt

 

CNC KROVY A OPRACOVÁNÍ DŘEVA

CNC konstrukce TESARIO jsou vyráběny strojově na německé výrobní lince s plně automatickým obráběcím centrem Hundegger K2i.

Tento způsob opracování zajišťuje vysokou přesnost opracování všech prvků a následná montáž je usnadněna popisem jednotlivých prvků s přiloženým plánem sestavy.

Každá konstrukce je projektována individuálně na základě dodaných vstupních podkladů a individuálních představ zákazníka v softwaru SEMA. Součástí cenové nabídky bývá 3D vizualizace pro lepší představu o finální podobě konstrukce.

Hlavní výhody CNC konstrukcí TESARIO

 1. Moderní způsob výroby dřevěných střešních a stavebních konstrukcí
 2. Veškeré tesařské spoje jsou vytvořeny již během výroby, což zkracuje montážní čas realizační firmy na minimum
 3. Přesné označení jednotlivých prvků s doloženou dokumentací montáže
 4. Vysoká pohledová kvalita a přesnost konstrukce při použití lepených profilů BSH, KVH, DUO apod
 5. Přírodní obnovitelný materiál
 6. Odborný technický servis s možností si projekt postavit na míru
 7. Vysoká konstrukční variabilita

 Možnosti použití CNC konstrukcí TESARIO

 • Klasické vázané krovy
 • Dřevostavby všech typů
 • Pergoly
 • Altánky
 • Přístřešky
 • Zahradní domky
 • Dětská hřiště
 • Městský mobiliář apod

 

Používané profily lepeného dřeva

BSH – jsou vícevrstvé konstrukční hranoly průmyslové kvality. Jsou vyrobené z vrstvených a vzájemně podélně lepených lamel. Používají se u pohledových konstrukcí (pergoly, pohledové krovy apod) a u konstrukcí se zvýšeným požadavkem na pevnost.

Nejčastěji se pro jejich výrobu používá smrk ztepilý a modřín opadavý. Materiál BSH hranolů je vysušený a při správném zabudování jej není třeba ošetřovat proti dřevokazným houbám a hmyzu. Je to dáno skutečností, že materiál je během sušení vysokou teplotou sterilizován od možných zárodků biologických škůdců. Další výhodou BSH hranolů je, že jsou tvarově stálejší než běžné hraněné řezivo nebo KVH materiál.

 KVH - je prostřednictvím silných spojů jednotlivých dílčích kusů délkově spojený konstrukční hranol v délce do 13 metrů. Pro konstrukční hranoly KVH se vybírá vysoce kvalitní, převážně jehličnaté řezivo, zejména smrkové. Vlhkost dřeva KVH hranolu by měla činit 15 %, nejvýše ale 18 %. Pro jednotlivé konstrukční hranoly nebo lamely je vybráno středová část kmene, přičemž podélný řez je veden středem nebo poblíž středu. Pečlivým vizuálním i strojovým výběrem jsou vyloučeny nebo odstraněny vady, které by byly na překážku kvalitě mechanicko-fyzikálních případně i pohledových vlastností konstrukčních hranolů.

Tato kvalita je rozhodující pro výsledný estetický i technický efekt konstrukčních hranolů. Nedochází k výsušným trhlinám, kroucení a dalším degradacím dřeva, které se můžou projevit i na opláštění konstrukce nebo pohledových částí konstrukčních hranolů. KVH profily v pohledové kvalitě jsou nejčastěji používaným materiálem pro konstrukce pergol, přístřešků a různých altánů. Přesto je nutno mít na zřeteli, že dřevo je přírodní materiál se svými specifickými a přirozenými vlastnostmi. Proto nelze vznik ojedinělých a nevýznamných deformací vyloučit.

* takto označená pole jsou povinná