Vzor smlouvy o dílo

 

Vážení obchodní partneři,

především o drobných řemeslníků se občas setkáváme s tím, že neuzavírají smlouvu o dílo se svými zákazníky, případně si neberou zálohu na dodaný materiál. Obojí je potenciální problém – jsou určitě výjimky, kterým to může fungovat i bez toho, ale rozhodně je lepší mít obojí zajištěné.

Jako inspiraci vám poskytujeme tento námi vytvořený vzor.  Ve vzoru jsou předdefinované různé možnosti v rozevíracích seznamech (např. body 2.2, 6.1…) nebo je možné si jej jakkoli přepsat a upravit.
Vzor můžete libovolně použít, nicméně je vždy potřeba zvážit, že právě pro vás a vaše zakázky vyhovuje – nemůžeme garantovat vhodnost využití pro každý konkrétní případ. 

Každopádně silně doporučujeme brát si částečné zálohy na již dodaný materiál, případně i nějaké další průběžné platby při dokončení různých etap díla apod. Dnešní doba, kdy sami výrobci nejsou schopni určité prvky dodat i několik měsíců, není vhodným obdobím na to mít celou platbu navázanou až na kompletní dokončení střechy. Tím dostáváte sami sebe a druhotně pak někdy i nás pod zbytečný tlak na tok peněz. A to je v době nedostatku pokrývačů na trhu a silné poptávky od investorů zbytečné.

Vzor smlouvy ke stažení zde: Smlouva o dílo se spotřebitelem