Až se zima zeptá, zkontrolovali jste na podzim střechu?

Krásné sluníčkové dny začínajícího podzimu lákají k procházkám a výletům, přesto by si majitelé nemovitostí měli vyšetřit čas a zkontrolovat před zimou střechu na svém domě. Ono to teď tak vůbec nevypadá, ale věřte, že už za pár dní nás dostihne zima a podzimní plískanice. Pak budeme moc rádi, že máme doma útočiště teplé, útulné a bezpečné.

Aby tomu tak ale bylo, musí být vaše střecha v dobré kondici. Jen tak bude moci na vaším domovem rozprostřít svá ochranná křídla a jako štít vzdorovat běsnění živlů tam venku. Možná namítnete, že přece máte střechu novou? Jistě, moderní střešní krytiy jsou krásné a vymazlené, takže takřka beúdržbové. Jenže bez základní kontroly se neobejdou ani ony. 

                                     

 Víte co prachu se usadilo v jejich spárách? Nemusíte ani bydlet u lesa, vzduchem neustále víří spousta prachu. Vždyť musela vzorovat hromadám sněhu v zimě, jarním přívalovým dešťům a silným náporům větru po celý rok. Každý z těchto živlů střechu výrazným způsobem ovlivňuje. Třeba obyčejný vítr, rozhodně žádné tornádo, které řádilo na Jižní Moravě, při pofukování jen tak trochu rozvibruje každý kousek toho, co se mu postaví do cesty. Drobné, ale pravidelné vibrace dokáží uvolnit nejeden vrut či hřebík a s ním je tady hned tu uvolněná taška či odchlíplé oplechování. Banalita? Vždyť se nic neděje a vy máte spoustu jiných starostí. Chyba lávky. Vysunutou tašku teď snadno vrátíte na původní místo a s plechem si taky poradíte. Když ale budete s opravami otálet, taška vypadne a ke vzniku problému stačí, aby například na střešní fólii svítilo sluníčko. Postřešní fólie vesměs snesou jen omezenou expozici UV zářením, pak se jejich konstrukce začně rozpadat. A což teptve, když se dírou do střechy dostane voda, navlhne tepelná izolace a a dřevěných prvků se chytí hniloba?

Přitom stačilo zašoupnout tu jednu tašku. Kvalitní údržba odhalí nejen vysunoutou tašku, ale odlišnost od standarního stavu a vy můžete s relativně nízkými náklady udržet svou střechu  v bezvadném i funkčním  stavu.