Polykarbonátové desky Marlon CS a Marlon CSE

Polykarbonátové střešní krytiny jsou nerozbitné desky z PC (polykarbonát), které je možné použít i v těch nejnáročnějších aplikacích.

Máte zájem o toto zboží? ...

E-SHOP

Polykarbonátové střešní krytiny jsou nerozbitné desky z PC (polykarbonát), které je možné použít i v těch nejnáročnějších
aplikacích. Trvanlivost polykarbonátových desek Marlon CS 2UV bývá ve střední Evropě obvykle cca 20 let.

Marlon CS 

Jedná se o polykarbonátové desky vykazující perfektní mechanické vlastnosti, takže jsou odolné vůči krupobití i ostatním vlivům normálního počasí. Jsou vyrobeny z polykarbonátu, což je prakticky nerozbitný materiál. Desky nacházejí použití především jako prosvětlovací střešní prvek. Nejčastěji slouží jako zastřešení pergol, přístřešků, střech výrobních hal, tribun sportovních stadionů, prosvětlené střechy autobusových nebo železničních nádraží apod.

Desky mají oboustranný 2UV filtr, který chrání materiál desek proti škodlivému vlivu slunečního záření (UV záření způsobuje u většiny plastů rozpad jejich molekulárních vazeb - křehnutí). 

Marlon CS 2UV mají sílu 0,8 mm a jsou úplně hladké průhledné bez povrchové krupičky. Jsou dodávány v čiré nebo v průhledné kouřově hnědé barvě.

MARLON CSE® ORIGINAL

Jde o vlnité nebo trapézové desky vyrobené z nerozbitného POLYKARBONÁTU se silným oboustranným 2UV filtrem. Tyto polykarbonátové desky jsou v síle 0,8 mm s hrubší povrchovou krupičkou na vnitřní straně desky určenou k rozptýlení světla. Povrchová krupička láme světlo, takže desky nejsou úplně průhledné, ale průsvitné a vzniká pod nimi příjemný jemný chládek, aniž byste přišli o světlo. Část paprsků díky svému lomu na krupičce zůstane v materiálu, takže deska se při nasvícení sluncem rozzáří.

Největší předností desek Marlon CSE je jejich schopnost lehce zastínit prostor, nerozbitnost kroupami a odolnost vyšším teplotám. Používají se jako nerozbitná zastřešení pergol a přístřešků.

Jsou dodávány v čiré nebo v průhledné kouřově hnědé barvě.

MARLON CSE® FR

Trapézové polykarbonátové desky v síle 0,8 mm s jemnější povrchovou strukturou v podobě matově sametové minikrupičky na vnitřní straně desky. Povrchová struktura láme světlo, takže desky nejsou sice úplně průhledné, ale výrazně průsvitné a vzniká pod nimi příjemný jemný chládek při zachování světelné propustnosti. Jsou odolné vůči krupobití i ostatním vlivům normálního počasí a disponují oboustranným 2UV filtry.

Jsou dodávány v čiré nebo v průhledné kouřově hnědé barvě.

MARLON CSE® DIAMOND

Jde o vlnité desky vyrobené z nerozbitného POLYKARBONÁTU se zesíleným oboustranným 2UV filtrem. Extrémně robustní vlnité polykarbonátové desky v síle 2,6 mm s šestihrannou povrchovou strukturou. Vytlačené šestihrany na vnitřní straně desky jsou podobné plástvím a jsou určené pro rozptyl světla.

Desky Marlon CSE® Diamond 2UV mají teplotu použití stabilně do 100 °C, nárazově krátkodobě až do 130 °C. Jsou velmi odolné vůči kroupám a dalším vlivům počasí.

Jsou dodávány v čiré nebo v průhledné kouřově hnědé barvě.

Soubory ke stažení

Montážní návod - montáž komůrkových desek na latě pomocí PC H-profilů 393.89 KB stáhnout
Montážní návod - montáž komůrkových desek na krokve pomocí PC H-profilů 691.52 KB stáhnout
Montážní návod - Marlon/Suntuf CS a CSE 170.27 KB stáhnout
Montážní návod - Laniplast - Polykarbonátové trapézy a vlnovky 60.73 KB stáhnout
Montážní návod - montáž komůrkových desek na krokve pomocí AL lišt 448.31 KB stáhnout
Montážní návod - kotvení desek, Laniplast 356.30 KB stáhnout
 
* takto označená pole jsou povinná