Sháníte marně klempíře?

Otázka:

Sháníte marně klempíře?

Realizace střechy vyžaduje hned několik profesí, a z nich nejhůř se shánějí klempíři. Asi proto, že pro tuhle práci nestačí bezmyšlenkovitá zručnost. Klempíř by měl mít znalosti jako inženýr, aby správně vytvořil každý atypický detail, a současně talent jako výtvarník, aby při práci plech nepomačkal a hotový detail nejen fungoval, ale i dobře vypadal. Proto se na tohle řemeslo moc mladých nehlásí a klempíři prostě nejsou.

Co teď? Vždyť střeše chybí zdánlivá banalita – kousek oplechování! Co je to proti celé ploše krytiny, přitom ta bez onoho plechového kousku řádně fungovat nemůže. Nebo parapet... Kousek rovného plechu s pár šikovnými záhyby, bez něhož bude pod okno zatékat. V tomhle výčtu drobných a přitom nezbytných plechových prvků se dá pokračovat ještě dlouho. Jsou nepostradatelnou součástí staveb, přitom je ale nejde vyrábět masově. Vždy jsou to totiž individuální prvky na míru. S řešením problému proto nepomůžou ani hobby markety.

Pomocnou ruku teď všem podává společnost PRVNÍ CHODSKÁ. Na každé z jejich 20 poboček najdete klempířskou dílnu, kde vám na zakázku vyrobí okapnice, závětrné lišty, lemování ke zdi, štítové lemování, parapety, okapní plechy, oplechování komínů a jiné drobné klempířské výrobky. Vybrat si navíc lze z různých materiálů – pozinkovaného plechu, mědi nebo titanzinku.

Velkorysé vybavení dílny mohou využít i profesionálové a pro zhotovení výrobků si ji pronajmout. Modulární 4metrová ohýbačka nepatří k běžnému zařízení dílny drobného řemeslníka, a tady může její přednosti využít každý! Práci si tím jednak zjednoduší, a také urychlí.