LINDAB SolarRoof

Lindab SolarRoof je cenově dostupnou alternativou při rekonstrukci střechy i při výstavbě nových domů. Využitím tohoto systému ušetříte materiál, čas montáže a v neposlední řadě finance.

Máte zájem o toto zboží? ...

Poptat produkt

Elegantní střecha vyrábějící elektřinu. Poznejte moderní střechu LINDAB Solar Roof s integrovanými solárními panely

 

Ohleduplnost k životnímu prostředí je ve skandinávských zemích samozřejmostí. Proto zde stále stoupá poptávka po fotovoltaických panelech, které šetří přírodní zdroje a výrobou elektřiny spoří náklady na provoz domů. Nelichotivý vzhled tradičních solárních panelů ale odrazoval některé majitele domů, aby svou střechu využívali k výrobě zelené elektřiny. V mateřském Švédsku proto LINDAB vyvinul komplexní a elegantní řešení: systém LINDAB SolarRoof.  V něm zúročil své 60leté zkušenosti s vývojem, výrobou a montáží elegantních a nadčasových lehkých střešních krytin s nejmodernějšími technologiemi v oblasti získávání sluneční energie. Nyní tuto novinku přináší i na český trh, kde je na ni možné získat dotace z programu Nová zelená úsporám.

Systém LINDAB SolarRoof v sobě již má integrované vysoce účinné sluneční panely vyrábějící energii. Splňuje tak nejen požadavky na ekologicky udržitelnou výstavbu a úsporu nákladů, ale i na estetičnost. Že máte na střeše solární panely, totiž na vzhledu domu vůbec nepoznáte. Přitom je montáž střechy s integrovanými solárními panely stejně jednoduchá jako u běžných lehkých střešních krytin. LINDAB SolarRoof je plně kompatibilní s okapovým systémem LINDAB Rainline i bezpečnostními prvky střech Lindab Safety. Solární střechy Lindab realizuje ve spolupráci se společnostmi SOLAR INVEST, Yello Energy a PRE.

Lindab SolarRoof využívá špičkové technologie

Do krytiny Lindab SRP Click a Lindab Seamline se už ve výrobě integrují tenkovrstvé solární panely o tloušťce pouhé 2 mm, které s dalšími prvky vytvářejí komplexní, plně funkční solární systém. Jejich hmotnost je jen 2 kg na 1 m2, takže nezatěžují střešní konstrukci. Všechny panely jsou navzájem propojeny a stoprocentně zajištěny proti povětrnostním vlivům.

Jak LINDAB SolarRoof funguje?

Solární panely jsou řízeny inovativním fotovoltaickým měničem. Ten tvoří spolu s optimizérem flexibilní systém s kontrolou na úrovni jednotlivých panelů. Optimizér, instalovaný přímo na střeše, zajistí maximální možný výkon a regulaci každého jednotlivého panelu. I když jsou některé panely v daném okamžiku zakryté nebo ve stínu, je funkce těch zbývajících optimalizovaná na maximum. Díky tomu je možné na střeše instalovat současně více panelů, nacházejících se na různě orientovaných střešních plochách, případně i s různým sklonem. Panely zachycují sluneční záření a mění ho na stejnosměrný proud. Vyrobená energie se přivádí do hlavního elektrorozvaděče v domě a může sloužit pro napájení nejrůznějších zařízení nebo i pro nabíjení elektromobilů. Veškerá nespotřebovaná přebytečná energie jde buď do akumulační baterie, nebo do distribuční sítě, případně do virtuálního úložiště. Ekologicky vyrobenou elektřinu pak může spotřebovat někdo jiný, nebo si ji majitelé domu mohou později z virtuálního úložiště vyzvednout a spotřebovat ve svém domě.

Střecha LINDAB SolarRoof má široké využití. Je vhodná pro budovy v památkově chráněných oblastech, novostavby i rekonstrukce. Nejlépe se hodí pro šikmé střechy o délce nejméně 3,3 m. Instalace LINDAB SolarRoof je velmi jednoduchá. Kromě samotné elektroinstalace, kterou musí odborně provést elektrikář, nejsou s montáží spojené žádné další náklady. Pokládka je jednoduchá jako u běžné střešní krytiny. LINDAB SolarRoof také umožňuje majitelům domů sledovat prostřednictvím aplikací výrobu zelené elektřiny u každého jednotlivého slunečního panelu v reálném čase. 

Jak zjistíte cenu LINDAB SolarRoof?

Napište nám poptávku přes poptávkový formulář níže. Ideálně včetně detailů týkající se velikosti střechy apod. My vám odpovíme cenovou nabídkou.

 

Nezávazná poptávka

* takto označená pole jsou povinná