VELUX doplňky

Rolety a žaluzie Velux patří mezi tzv. dekorativní a zastiňovací doplňky VELUX.

Máte zájem o toto zboží? ...

E-SHOP

Rolety a žaluzie

Rolety a žaluzie Velux patří mezi tzv. dekorativní a zastiňovací doplňky VELUX. Zastiňovací znamená, že různé tyto výrobky dokáží s různou intenzitou zabránit pronikání slunečního světla střešním oknem do interiéru. Dekorativní význam oceníte, když se podíváte do vzorníku barevných provedení a vzorů - možností k výběru je zde téměř nespočet a pro návrhy některých kolekcí rolet a žaluzií VELUX angažoval světoznámé designery. Vhodně vybrané žaluzie nebo rolety dodají Vašemu podkroví nové kouzlo.

Dříve než začnete přemýšlet nad výběrem barvy, zodpovězte si, co vlastně potřebujete. Chcete mít možnost místnost příjemně zastínít, zcela zatemnit nebo zabránit přehřívání? Každý z typů vnitřních nebo venkovních zastiňovacích doplňků dokáže splnit tyto požadavky různou měrou. Pro montáž do interiérové strany střešního okna jsou určeny zatemňující roleta, plisovaná roleta, žaluzie nebo roleta pro jednoduché zastínění interiéru. Pro vnější stranu střešního okna můžete zakoupit předokenní roletu nebo venkovní markýzu.

Seznamte se s novou kolekcí rolet a žaluzií VELUX

Kolekce pro rok 2021 přináší nové atraktivní odstíny inspirované přírodou. Navíc jsou nyní barvy všech rolet a žaluzií VELUX sjednocené, takže v jednom interiéru můžete kombinovat různé druhy zatemňujících a zastiňovacích doplňků. Pokud by vám ani nová paleta barev nestačila, můžete si objednat roletu v jedinečném RAL odstínu z kolekce Colour by You.  

Rozšířila se také nabídka bočních lišt. Pro každou roletu VELUX jsou nově dostupné lišty jak ve stříbrné, tak v bílé barvě. Vyberte si takové lišty, které budou nejlépe ladit s rámem střešního okna. 

Pro dokonalou pohodu letních dnů zbývá už jen opatřit okno sítí proti hmyzu. I tu VELUX vylepšil. Nová síť má tenké bílé profily, které vizuálně splývají s ostěním. A instaluje se tak snadno, že to doma zvládne skoro každý.  

Každé střešní okno VELUX je vybaveno zabudovanými úchytkami, na něž se rolety a žaluzie VELUX osazují. Jsou vyrobeny na milimetr přesně, takže si můžete být jistí dokonalým souladem. VELUX má patentovaný systém Pick&Click® díky němuž je montáž vnitřních rolet a žaluzií velmi snadná a trvá jen pár minut.

Lemování a montážní doplňky Velux

Lemování a montážní doplňky VELUX jsou nedílnou součástí každého střešního okna VELUX. Střešní okna musí být pro správné fungování řádně napojena na příléhající konstrukce. K tomu slouží lemování a různé montážní doplňky VELUX. Lemování se liší jednak pro různé druhy střešních krytin (EDW pro profilovanou a EDS pro ploché střešní krytiny), dále podle materiálu (nejčastěji hnědý hliník-stejně jako oplechování střešních oken) a také podle toho, zda půjde o samostatné střešní okno nebo jejich sestavu (pak nutno použít některé kombi lemování). Lemování není přímou součástí střešního okna a objednává se zvlášť.

Nejvíce žádaným montážní doplňkem je zateplovací sada BDX, tato je dnes již většinou nahrazována lemování EDW 2000 (které v sobě již sadu BDX zahrnuje). Jde o zateplení rámu střešního okna, aby jej venkovní podmínky tolik neochlazovaly. VELUX nabízí také připravené řešení pro napojení střešního okna na hydroizolační folii (manžeta BFX) a na parotěsnou folii v podkroví (manžeta BBX).

Novinkou v sortimentu VELUX je od září 2020 lemování pro moderní ploché střešní krytiny s výškou profilu 15-40 mm (Tegalit, Figaro apod.) - lemování EDT/EKT.

Tyče a adaptéry

Ovládací tyče a adaptéry jsou vhodným řešením pro ovládání střešních oken a jejich doplňků, které jsou mimo váš dosah.

Soupravy pro údržbu

VELUX nabízí celou řadu výrobků, které naleznou uplatnění v případě, že chcete vyměnit vzduchový filtr, opravit škrábance, promazat závěsy, natřít okno nebo mu dát nový nablýskaný lak.

Elektrické solární doplňky

Své manuálně ovládané střešní okno VELUX můžete inovovat tak, aby fungovalo jako elektrické nebo solárně napájené střešní okno VELUX INTEGRA®. Stačí nainstalovat některý z pohonů sloužících k ovládání okna. Existují řešení pro většinu oken, dokonce i těch, která ve svém domě používáte už více než 20 let.­

Zabezpečení a zámky

S omezovačem ZOZ 010 můžete regulovat rozsah otvírání vašeho střešního oknaVELUX. Okno je nadále schopné otvírání a poskytování větrání, ale pokud chcete otevřít okno za tento bod a/nebo ho odblokovat na čištění, potřebujete na to speciální klíč.

 

Podrobnější informace se dozvíte na našich pobočkách.

 

Soubory ke stažení

Katalog Rolety a žaluzie VELUX 2021 6.61 MB stáhnout
Ceník Rolety s žaluzie VELUX 2021 1.64 MB stáhnout
 
* takto označená pole jsou povinná