Horko pod střechou? Řešením je venkovní roleta na střešním okně

Otázka:

Horko pod střechou? Řešením je venkovní roleta na střešním okně

Jak si v létě v podkroví zajistit přijatelné tepelné podmínky?

Vzduch v interiéru je ohříván přes okno pronikajícími slunečními paprsky. Když jim zabráníme v přístupu ke skleněné tabuli, nebude se teplo přenášet dál do místnosti. To vnitřní stínění nedokáže, proto je na ochranu před horkem potřeba pořídit venkovní stínící doplňky, které zabraňují přehřívání. Když pak na svých střešních oknech stáhnete venkovní rolety nebo markýzy, udržíte si v podkroví příjemný chládek. A ještě ušetříte za klimatizaci, což při současném růstu cen energií určitě oceníte.

Pro střešní okna VELUX je k dispozici několik variant účinné ochrany před horkem. Nejjednodušší je venkovní markýza VELUX z průhledné tkaniny, která propouští dovnitř denní světlo a nenarušuje výhled z okna. Na výběr je s manuálním i dálkovým ovládáním. V ložnicích a dětských pokojích se výborně uplatní lehká venkovní roleta na solární pohon, která vedle ochrany před horkem zajistí i zatemnění pro nerušený spánek. Díky solárnímu pohonu nepotřebuje přívod elektřiny a má velmi pohodlné dálkové ovládání s tichým chodem a plynulým polohováním. Nejkomplexnějším řešením je dálkově ovládaná venkovní roleta z bezúdržbové hliníkové konstrukce. Zajistí maximální ochranu před sluncem, zároveň dokonale zatemní interiér a ochrání okno i před těmi nejnáročnějšími povětrnostními podmínkami. Výborně poslouží také v zimě, kdy zabraňuje únikům tepla přes okno a snižuje výdaje za energie.

Ať už si zvolíte kteroukoliv variantu venkovního stínění VELUX, v parných letních dnech si za svoje rozhodnutí určitě poděkujete. V jižních zemích, jako je například Itálie, jsou venkovní rolety naprostým standardem. Při stavbě každého rodinného domu s nimi lidé už automaticky počítají. Naše letní počasí se začíná tomu italskému podobat, proto bychom se mu měli umět přizpůsobit stejně jako Italové.

Vedle horka umí v létě znepříjemnit život také pronikavé sluneční paprsky. Pro regulaci denního světla jsou vhodné vnitřní stínicí doplňky na střešní okna, jako jsou rolety nebo žaluzie. Dokáží vytvořit příjemnou atmosféru s jemně rozptýleným světlem, nebo naopak místnost úplně zatemnit. Různé typy vnitřních rolet si můžete pořídit také ve výhodném balíčku společně s venkovní markýzou. Vyřešíte tím jak ochranu před horkem, tak regulaci světla – a ještě ušetříte 15 procent z ceny obou výrobků.

Veškerý sortiment stínících doplňků na střešní okna poptávejte u našich obchodních zástupců na pobočkách PRVNÍ CHODSKÉ.