Jak naložit se střešním oknem, které netěsní, nelíbí se Vám nebo nesplňuje Vaše další požadavky?

Otázka:

Jak naložit se střešním oknem, které netěsní, nelíbí se Vám nebo nesplňuje Vaše další požadavky?

Odpověď: 

Bezprašným způsobem bohužel ve velké většině případů problémy odstranit nelze. Pouze nové okno zasadíte do starého problému. Jak tento problém tedy doopravdy vyřešit?

Výrobce střešních oken - Roto střešní okna s.r.o. – přišel se 2 variantami komplexního řešení pro výměnu střešních oken.

První varianta:
Původní střešní okno je nahrazeno střešním oknem Roto Designo R8 MR. Toto okno je vyráběno s milimetrovou přesností na základě požadavků od zákazníka. Díky tomu je umožněna rychlá a bezproblémová výměna okna jakéhokoliv výrobce, roku výroby i velikosti. Střešní okno Roto Designo R8 MR dosahuje vynikajících tepelně-technických parametrů. Tato varianta výměny okna je zcela bezprašná, nicméně není zde možnost revize okenního otvoru.

Druhá varianta:
Druhá varianta – renovační balíček - představuje technicky nejdokonalejší způsob výměny okna. Je to jediná varianta, která umožňuje revizi celého okenního otvoru a napojení na veškeré vrstvy střešního pláště, tedy hlavně napojení pojistné hydroizolace, tepelné izolace i parozábrany. V renovačním balíčku jsou obsaženy tyto položky: Roto ostění vyrobené z měkčeného plastu a Roto střešní okno ze standardní nabídky se zateplovacím blokem. Díky nahrazení stávajícího ostění prefabrikovaným lze bez problémů napojit okno na všechny vrstvy střešního pláště.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete pro výměnu střešního okna, rozhodně se vždy obraťte na odborníka. Ne všechny faktory, které ovlivňují správnou montáž střešního okna lze zahrnout do montážních návodů. Pro montáž výše uvedených řešení si tedy vždy vybírejte certifikované firmy, které byly řádně proškoleny firmou Roto střešní okna s.r.o.