Nezapomeňte na jarní kontrolu střechy

Otázka:

Nezapomeňte na jarní kontrolu střechy

Sluneční paprsky táhnou ven a nabádají k tomu začít něco dělat pro letošní úrodu či kvetoucí záhony. Ale ještě dřív než se sehnete k zemi, obraťte svůj pohled nahoru a zkontrolujte po zimě střechu. Nejen sníh, ale hlavně silné větry ji mohly zle potrápit. Opravit hned nějakou drobnou nepravost může vyjít laciněji, než když později přeroste v problém pro odborníka.

villa-340451_1920

Obejděte proto dům s očima nahoru a soustřeďte se na to, zda na střeše nedošlo k nějakým viditelným změnám. Například jestli někde není prasklá taška, ohnutý plech nebo něco uvolněného. Taková chyba, pokud je kvalitně udělané podstřeší, se totiž v interiéru dlouhodobě vůbec neprojeví! Jediná možnost, jak ji odhalit, je kontrolou stavu zvenčí.

Dnešní materiály a technologické postupy jsou tak spolehlivé, že vizuální kontrola stačí. Platí to ovšem jen za předpokladu, že jste pro svou střechu zvolili opravdu kvalitní materiály, které není třeba časem natírat, umývat ani jinak dál udržovat. Údržba tak vlastně začíná už při rozhodování o stavbě střechy.

Jedinou výjimkou jsou okapy. Ty je třeba čistit pravidelně, nejlépe před zimou. Přestože máte pocit, že nebydlíte u lesa ani pod stromy, a vašim okapům tak nic nehrozí, opak je pravdou. Ve vzduchu je dnes přítomno mnoho smetí, které se do okapového systému může dostat, a pak brání rychlému a plynulému odtoku vody. Jakmile se voda někde zadrží, může udělat problém. Zkontrolujete-li proto okapy i po zimě, udělali jste pro svůj klid pod střechou kus práce.

Správnou volbou materiálů i kvalitní realizační firmy je možné zvolit cestu bezúdržbovosti na desítky let. V opačném případě sice nějakou tisícikorunu ušetříte, ale na klidná desetiletí pod fungující střechou můžete zapomenout.

Stejně jako spoléháte na automechanika, kterému svěřujete své auto, obracejte se i v případě střechy na odborníky. Společnost PRVNÍ CHODSKÁ, orientovaná pouze na střechy, je jasná volba. Její specialisté vám poradí, s čím sami mají dobré zkušenosti a co mají dlouhodobě vyzkoušené. S kvalitními materiály od PRVNÍ CHODSKÉ nebude důvod, aby vaše střecha nefungovala a nevystačila si přitom s pouhou obhlídkou jednou ročně. Se správnými materiály totiž údržba není vůbec potřeba.