Tepelněizolační systém střechy iRoof od Tondachu

Otázka:

Tepelněizolační systém střechy iRoof od Tondachu

Aby střecha nepropustila teplo a současně i dýchala

Vhodně svolenou skladbou střešní konstrukce dokážete významně ušetřit energii potřebnou na vytápění i chlazení domu a tím přímo snížit i vaše náklady.

Rozhodnout se pro vhodný stavební materiál, který by kromě požadavků stavebního úřadu, kladoucího důraz na požadavky platných norem, zohledňoval i požadavky na obytný komfort, zdravé klima v interiéru a nízké provozní náklady, není jednoduché. Vodicí rukou může být projektant či architekt, kterému svěříte návrh vašeho domu. Jejich doporučení mají určitě své opodstatnění, ne vždy se však představy těchto dvou lidí musí shodovat s představami investora.

 

Jak si tedy vybrat?

Na začátku byste si měli položit několik důležitých otázek, např. jaký typ střechy váš dům bude mít, zda jde o novostavbu, nebo rekonstrukci, zda chcete, aby bylo podkroví obyvatelné, zda jste spíš příznivcem hladkých ploch v interiéru, nebo upřednostňujete autentické dřevené prvky, které dokážou zdůraznit architekturu podkroví.

Další neméně důležitou otázkou je, jaké materiály preferujete. Pokud jste příznivcem ekologických řešení, nemusíte hned sahat po rozličných alternativních materiálech, ale můžete se rozhodnout např. pro systém iRoof, jehož jádro tvoří tepelněizolační desky z tvrdé polyuretanové pěny (PIR). Zkratka PIR přitom označuje polyisokyanurát, teplem tvrzený plast. I navzdory chemicky znějícímu názvu jde o zdravotně nezávadný materiál, který se dokonce používá na výrobu umělých chlopní v lidském srdci. Nebo se s ním můžete setkat i v obuvi. O ekologičnosti tohoto materiálu svědčí i fakt, že během výroby a ve střeše desky PIR se neuvolňují žádné zdravotně závadné látky. Materiál je zároveň plně recyklovatelný. Při výrobě se spotřebují všechny odřezky i odpady na výrobu nových materiálů.

Návratnost investice již po prvním roce

Další přidanou hodnotou je vysoký tepelně izolační výkon, díky kterému můžete dosáhnout pozitivní ekologické bilance již po první topné sezóně. Spotřeba energie při výrobě tepelně izolační desky z tvrdé polyuretanové pěny se vrací již v prvním roce po instalaci. Při sčítaní této spotřeby rok za rokem se u šikmé střechy s plochou např. 150 m2 ušetří za 50 let více než 1 milión kWh. A to není vůbec málo.

Je z čeho vybírat

Rozhodnout se můžete v závislosti na preferované skladbě střechy mezi třemi druhy desek:

– tepelněizolační deska Tondach Thermo Classic, oboustranně opatřená difuzně otevřeným rounem odolným proti roztržení;

–tepelněizolační deska Tondach Thermo Comfort, oboustranně opatřená difuzně otevřeným rounem a na vrchní straně opatřená difuzní fólií se samolepicími okraji pro dokonalé napojení anebo

– tepelněizolační deska Tondach Thermo Classic Alu, oboustranně opatřená hliníkovou fólií pro ještě vyšší tepelnou izolaci.

Desky jsou stavebně a biologicky nezávadné, recyklovatelné, odolné vůči plísním a hnilobě. Díky jejich nízkému difuznímu odporu střecha dýchá. Po celém obvodu desek jsou umístěny drážky Comfort P + D, které se starají o kompaktnost tepelné izolace střechy. Výsledkem je plošná tepelná izolace střechy bez tepelných a akustických mostů. Zásadní otázkou zůstává jejich požární odolnost. Ani zde nemusíte mít obavy. Při požáru se desky totiž chovají podobně jako dřevo. Neskapávají a po obhoření a vytvoření uhlíkové krusty se požár již dále nešíří (třída reakce na oheň E). Zároveň se neuvolňují jedovaté látky.

Tepelněizolační desky Tondach Thremo Classic a Comfort lze umístit nad krokve, čímž se nesníží světlá výška podkroví a zachovají prvky dřeveného krovu. Nebo také nad krokve v kombinaci s tepelnou izolací z minerálních vláken mezi krokvemi. Tepelněizolační deska Tondach Thermo Classic Alu je určená do skladby tepelněizolačního systému vhodného pro rekonstrukce a památky. Umisťuje se pod krokve v kombinaci s tepelnou izolací z minerálních vláken mezi krokvemi.

Kompletní řešení od jednoho výrobce

Součástí systému jsou i kotevní vruty, Tondach Parobrzda určená na bezpečné provedení vzduchotěsné vrstvy a Tondach Parozábrana určená na provedení vzduchotěsné a parotěsné vrstvy. Jejich integrovaná lepicí páska zajišťuje dokonalé slepení spojů. Tento kompletní systém je zárukou optimální souhry jednotlivých materiálů: pálených střešních tašek, izolace a příslušenství.

Zaujala vás tato nabídka? Poptávejte v PRVNÍ CHODSKÉ.

iRoof katalog 799.03 KB stáhnout
iRoof ceník 169.29 KB stáhnout
Tepelněizolační systém střechy iRoof od Tondachu Tepelněizolační systém střechy iRoof od Tondachu Tepelněizolační systém střechy iRoof od Tondachu Tepelněizolační systém střechy iRoof od Tondachu Tepelněizolační systém střechy iRoof od Tondachu