Tondach představuje nový větrací pás EXTREME s lepící vrstvou WCS

Otázka:

Tondach představuje nový větrací pás EXTREME s lepící vrstvou WCS

Zaručeně lepivé větrací pásy nabízí exkluzivně Tondach

Taky máte fůru práce a lámete si hlavu s tím, jak to teď v zimě budete dělat? Co když bude zima sice teplá, ale deštivá, nebo, nedej bože, opravdu mrazivá? Pak se na střeše všechno zkomplikuje a ani ty větrací pásy nepůjdou položit...

Tondach přichází s prémiovými větracími pásy EXTREME s unikátním lepicím systémem. Lepidlo nese označení WCS (wet cold system), což signalizuje, že drží za vlhka a dokonce i při mínusových teplotách! Ve srovnání s dosavadním butylem, který vyžadoval sucho a nejnižší aplikační teplotu +5 °C, jde o přelomovou novinku. Díky ní se vaše pracovní sezóna stane téměř neomezenou a všechny zakázky zvládnete bez stresu a obav ze ztráty kvality.

WCS je špičkové akrylové lepidlo pro trvale elastické spoje na střeše. Testy prokázaly, že drží na jakémkoliv mokrém povrchu, tedy na porézních a strukturovaných površích, stejně jako na engobovaných a glazovaných taškách. Díky tomu vás nezastaví ani ranní rosa, ani vlhké a mlhavé dny, dokonce ani déšť. Přímo po dešti se ale doporučuje plochu k lepení otřít hadrem. Toť vše.

Stejně bezproblémová je aplikace na studených taškách, až do venkovní teploty -5 °C. Pouze v případě námrazy se opět doporučuje otření hadrem.

Laikům se může zdát, že jde o nevýznamné vychytávky, pro které nestojí zato investovat vyšší částku. Kdo ale pracuje na střeše, ten si spočítá, kolik úspor mu ve finále vylepšený lepicí systém přinese. Kvalitní lepidlo oceníte také v teplých dnech, kdy ta lacinější měknou a krycí páska z nich nejde odtrhnout. Následné zlobení, zalepené ruce a zbytečně promrhaný čas si při užití kvalitního větracího pásu můžete ušetřit.

Nové větrací pásy EXTREME ale nebyly vyvinuty jen pro radost pokrývačů. Užitek přinesou i majitelům střechy, neboť lepidlo WCS je ve srovnání s většinou obvyklých butylových lepidel velmi odolné vůči UV záření. To zaručuje jeho trvalou rezistenci vůči stárnutí, přeloženo do lidské řeči - neztrácí lepivost a po celou dobu životnosti je velmi odolné a brání proniknutí kondenzátu nebo vlhkosti.

Příjemnou zprávou je, že kromě speciálního lepidla WCS se větrací pás Extreme nijak neliší od vám známých pásů s butylovým lepidlem. Pracuje se s ním úplně stejně, jen vám ubude zlobení s nedržícím lepidlem. WCS má již při aplikaci výbornou počáteční lepivost a po půl hodině pak nastupuje silná adheze. Konečnou přilnavost má výrobek po 24 hodinách.

Jak název pásky ALU-ROLL EXTREME napovídá, základem pásu je profilovaný hliník s vysokou mechanickou a tepelnou odolností. Charakteristická je pro něj vysoká průtažnost s hodnotou 30 % a velký větrací průřez 352 cm2/m.

Zaujaly vás lepící pásky EXTREME? Poptávejte v PRVNÍ CHODSKÉ!

Technický list Alu-Roll EXTREME 439.29 KB stáhnout