Rady a Tipy

Kategorie
Kontrolu střechy před zimou nepodceňujte!
26.11.2020

Kontrolu střechy před zimou nepodceňujte!

Podle kalendáře před sebou máme zimu, ale možná nad tím kde kdo mávne rukou. Po několika rocích s horkými léty a zimami bez sněhu jsme přesvědčeni, že klima se natrvalo změnilo. Jenže to jsme si mysleli i na jaře, když jsme hořekovali nad nedostatkem vody a očekávali sucho. Nakonec bylo deště tolik, že se vodní deficit zcela vyrovnal. Buďte proto na rozmary přírody připravení a připravte na ně i svou střechu. Jak? To vám napoví naše články v této rubrice...

Příprava okapů na zimu
23.11.2020

Příprava okapů na zimu

V zimě okapy často trpí, to když musejí suplovat úlohu sněhových zachytávačů. Po hladké střeše bez překážek sníh sjede a do cesty se mu postaví až okap. Jistě znáte obrázky sněhových bariér na koncích střech, které jsou průvodním jevem tohoto nešvaru. Většinou přitom dojede k deformaci okapu značnou váhou sněhové masy, takže při jarních deštích už svoji úlohu neplní. Přes vyhnutou přední hranu se voda přelévá a stříká na fasádu i hlavy kolemjdoucích. Jak tomu předejít?

Nezapomeňte na pravidelnou roční kontrolu střechy!
20.11.2020

Nezapomeňte na pravidelnou roční kontrolu střechy!

Žádná střecha se neobejde bez pozornosti majitele. Jednorázová roční kontrola by se měla provádět právě teď před zimou.

Sníh a fotovoltaika
17.11.2020

Sníh a fotovoltaika

V našich zeměpisných šířkách musíme počítat se sněhem, přestože nás poslední roky mohly uchlácholit o opaku. Jenže jak jde dohromady sníh s fotovoltaikou na střeše? Vždyť když sníh panely zcela zakryje, pak jejich výkon klesá na nulu! Naštěstí situace není tak horká...

Jak vybrat střešní krytinu pro vaší střechu
08.06.2020

Jak vybrat střešní krytinu pro vaší střechu

Pokud plánujete pořizovat novou střechu nebo celý dům, čeká vás proces vybírání střešní krytiny. Jak ovšem vybrat vhodnou střešní krytinu, která bude pro vás nejlepší volbou?

Jezero na střeše NE
23.05.2020

Jezero na střeše NE

V souvislosti se suchem se stále hlasitěji mluví o nutnosti zadržování dešťovky. Případ z obrázku ale rozhodně není správným řešením! Signalizuje nefunkční střešní vpusť, tedy poruchu střechy.

Vyšší dotace pro zelené střechy
19.05.2020

Vyšší dotace pro zelené střechy

Současné sucho vyburcovalo Ministerstvo životního prostředí k větší podpoře zelených střech. Zvýšilo dotační podporu pro zelené střechy u rodinné a bytové výstavby z 500 Kč/m2 na 800 Kč/m2 realizované zelené střechy.

Od příštího roku už dešťovka do kanálu nesmí
15.05.2020

Od příštího roku už dešťovka do kanálu nesmí

Letošní jaro opět začalo teplem bez deště, takže už i vláda musela přestat zavírat oči před suchem a začít dělat kroky směrem k nápravě. Část z nich bude souviset se střechami, které mají obrovský potenciál vodu zachycovat.

V podkroví pohoda a na střeše se pracuje
24.04.2020

V podkroví pohoda a na střeše se pracuje

Ať uvažujete o rekonstrukci střechy na svém domě nebo vám teprve roste pod rukama bydlení nové, v každém případě musíte myslet na izolaci. U novostavby je to samozřejmost, u střechy stávající pak stojí za úvahu, jestli výměnu krytiny nespojit s revizí zateplení.

Není zelená střecha příliš drahý luxus?
23.03.2020

Není zelená střecha příliš drahý luxus?

Abychom si mohli odpovědět na úvodní otázku, musíme si říct, o jaké zelené střeše se bavíme. Začněme u novostaveb, kde je řešení nejjednodušší. Se zelenou střechou se zde od začátku počítá, konstrukce je k tomu uzpůsobena, a tak jsou náklady jen mírně vyšší než cena klasické střechy.


Popíšu problém a ozvěte se mi zpět